STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

JRG BŁONIE

OSP W POWIECIE

FORUM DYSKUSYJNE

KIEROWNICTWO

TELEFONY DO KP

WYDZIAŁ OPERACYJNY

PSK ZACHÓD

REGULAMIN PSK

REJONY CHRONIONE

NUMER 112

SŁUŻBA PREWENCJI

ZAGROŻENIA POWIATU

KWATERMISTRZOSTWO

ZAMÓWIENIA PUBLICZ.

KADRY

REGULAMIN KP PSP

EMERYCI I INNI

HISTORIA KP PSP

MIEJSCOWOŚCI

STATYSTYKI

DOJAZD

LINKI

ELEKT. SKRZYNKA POD.

RODO

PETYCJE

AKTUALNOŚCI

 

* 20.10.2020. *

"CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA"

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

po więcej informacji zapraszamy na stronę Komendy Głównej PSP

 

 

* 12.10.2020. *

PRZEKAZANIE SKOKOCHRONU DLA KP PSP W BŁONIU

 W dniu 8 października br. przeprowadzone zostały procedury odbiorów
19 skokochronów dla jednostek ratowniczo – gaśniczych z terenu województwa mazowieckiego, zadanie zostało zrealizowane przez Komendę Wojewódzką PSP
w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ...

 

* 15.09.2020 *

OGŁOSZENIE O NABORZE

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim ogłasza nabór do służby przygotowawczej w systemie zmianowym.

Szczegóły ogłoszenia w zakładce oferty pracy

 

 

* 15.07.2020. *

Powstanie koła związkowego MOZ 1504 NSZZ SOLIDARNOŚĆ


W dniu 13 lipca 2020 r. w siedzibie tutejszej komendy odbyło się spotkanie założycielskie z Przewodniczącym MOZ 1504 NSSZ SOLIDARNOŚĆ Panem Bartłomiejem Mickiewiczem w wyniku którego powstało Koło Międzyzakładowej Organizacji Związkowej.

 

* 06.07.2020 *

BĘDZIE KOLEJNA EDYCJA BITWY O WOZY

– Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” – powiedział dziś (3 lipca 2020 r.) minister Mariusz Kamiński, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP. W piątkowej uroczystości wzięli też udział wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy". Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

– Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA.

Szczegółowy regulamin II edycji „Bitwy o wozy” w najbliższym czasie zostanie opublikowany na stronie internetowej MSWiA i KG PSP. O nowe wozy nie będzie się jednak mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji.

Wręczono promesy na zakup nowych średnich wozów ratowniczo-gaśniczych

Promesy na zakup wozów dla OSP z rąk ministra Mariusza Kamińskiego odebrali dziś wójtowie i burmistrzowie 16 gmin z całej Polski. Każda z wyróżnionych jednostek samorządu osiągnęła najwyższą frekwencję w swoim województwie. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Pojazdy trafią do gmin: Czernica (woj. dolnośląskie), Osielsko (woj. kujawsko-pomorskie), Godziszów (woj. lubelskie), Zabór (woj. lubuskie), Nowosolna (woj. łódzkie), Żegocina (woj. małopolskiego), Michałowice (woj. mazowieckie), Praszka (woj. opolskie), Cisna (woj. podkarpackie), Kulesze Kościelne (woj. podlaskie), Koszarawa (woj. śląskie), Masłów (woj. świętokrzyskie), Stawiguda (woj. warmińsko-mazurskie), Suchy Las (woj. wielkopolskie), Rewal (woj. zachodniopomorskie) i miasta Łeba (woj. pomorskie).

Minister Mariusz Kamiński przypomniał, że Ochotnicze Straże Pożarne odgrywają bardzo dużą role w swoich „małych ojczyznach”. - Każdy dzień przekonuje nas jak ważne są OSP. Widzieliśmy jak skutecznie strażacy walczyli nad Biebrzą z potężnym pożarem parku narodowego. Kilka dni temu widzieliśmy ich w Małopolsce, na Podkarpaciu i Śląsku, razem ze strażakami z PSP – podkreślił szef MSWiA.

Wiceminister Maciej Wąsik zauważył, że Ochotnicze Straże Pożarne mają niezwykle duży udział w zapewnieniu bezpieczeństwa społeczności lokalnych. - W większości sytuacji kryzysowych pierwsze są na miejscu zdarzeń, pierwsze niosą pomoc, działają szybko, sprawnie i profesjonalnie – powiedział sekretarz stanu w MSWiA.

– Chciałbym jako pełnomocnik rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym pogratulować wszystkim wójtom, burmistrzom, radnym i druhom ochotnikom za mobilizację lokalnych społeczności – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker.

Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w I turze wyborów prezydenckich od 67% do 86%.

 

 

* 25.06.2020. *

PRZEKAZANIE INFORMACJI O AKCJI "BITWA O WOZY"

Poniżej kilka zdjęć z akcji informacyjnej BITWA O WOZY

 

 

 

 

 

* 22.06.2020 *

BITWA O WOZY

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Rozstrzygnięcie Bitwy o wozy nastąpi wkrótce, Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca.

* 19.06.2020 *

BEZPIECZNE WAKACJE

 

* 05.06.2020. *

PRZEJŚCIE NA ZAOPATRZENIE EMERYTALNE


W dniu 29 maja br. odbyło się uroczyste pożegnanie strażaka bryg. Tomasza Wrzoska , który przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w  1992 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po ukończeni szkoły i uzyskaniu stopnia oficerskiego podjął pracę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie jako dowódca sekcji. Na tym stanowisku pracował do 2008 roku a następnie awansował na dowódcę zmiany. W 2016 roku został przeniesiony do Komendy Głównej PSP aby podjąć wyzwanie na stanowisku zastępcy dyżurnego operacyjnego kraju. W maju 2018 roku rozpoczął pracę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Błoniu jako dowódca JRG gdzie pracował do maja 2020 roku skąd odszedł na emeryturę. Podziękowania za długoletnią służbę złożył Komendant Powiatowy st. bryg. Zbigniew Rafalski. Odchodzący na emeryturę strażak odebrał również wiele serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i powodzenia od koleżanek i kolegów z KP PSP w Błoniu. Otrzymał również okolicznościowy upominek upamiętniający ten dzień.

 

* 05.06.2020 *

PRZEKAZANE MATERIAŁY W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

W celu zabezpieczenia działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w dniu 3.06.2020r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała sprzęt ochrony osobistej oraz materiały do dezynfekcji. Wydanie środków ochrony przeprowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 6 Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy oraz z Wydziału Logistycznego KW PSP w Warszawie.

Otrzymany sprzęt:

  • Generator ozonu - 1 szt.,
  • Przyłbice - 15 szt.,
  • Gogle - 25 szt.,
  • Rękawiczki jednorazowe - 1200 szt.,
  • Maseczki chirurgiczne - 1800 szt.,
  • Płyn do dezynfekcji powierzchni - 180 litrów,
  • Płyn do dezynfekcji rąk - 130 litrów,
  • Maseczki FFP2 - 180 szt.,
  • Maseczki FFP3 - 9 szt.,
  • Ubrania ochronne typ 4B - 33 szt.

Ponadto jako darowiznę KP PSP w Powiecie Warszawskim Zachodni otrzymała 72 butelki wody mineralnej oraz 120 szt. napojów z dodatkiem witamin.

 

* 18.05.2020. *

KONTROLE W KPN


W minionym tygodniu wydział operacyjno - techniczny razem z wydziałem kontro - rozpoznawczym oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Borzęcinie Dużym przeprowadził kontrole w KPN w celu weryfikacji dróg pożarowych oraz zaopatrzenia wodnego w celu poprawy bezpieczeństwa.

Link do fotorelacji z kontroli.

 

* 04.05.2020 *

POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA

W dniu 4 maja 2020 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży
Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. W obchodach uczestniczyły dwie zmiany służbowe,
funkcjonariusze systemu codziennego oraz pracownicy cywilni. Podczas
uroczystości nastąpiło odczytanie listów okolicznościowych Prezydenta RP,
Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  oraz Komendanta Głównego PSP z okazji strażackiego święta. Odczytano również wyciągi z postanowień o
przyznaniu wyższych stopni służbowych, w tut. Komendzie awansowało na wyższy stopień służbowy 12 funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimów sanitarnych, które wynikają z sytuacji epidemicznej w kraju.

 

 

* 04.05.2020. *

DZIEŃ FLAGI


W dniu 2 maja 2020 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży
Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim odbyła się uroczysta zmiana służby
z okazji Dnia Flagi.

Z zachowaniem reżimów sanitarnych podniesiono na maszt
Flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3

 

* 30.04.2020 *

 

* 08.04.2020. *

POROZUMIENIE KG PSP ZE ZWIĄZKIEM EMERYTÓW I RĘCISTÓW POŻARNICTWA RP

EMERYCI


 

KP PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim informuje, że w dniu 10 marca 2020r. pomiędzy Komendą Główną PSP a Kołem Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP zostało zawarte porozumienie dotyczące zasad współdziałania Zarządów wojewódzkich i kół Związku Emerytów Pożarnictwa RP z jednostkami organizacyjnymi PSP

TREŚĆ POROZUMIENIA

 

 

* 07.04.2020. *

Szkolenie w remizie osp leszno


W dniu 06.04.2020 r. w OSP Leszno na podstawie materiałów edukacyjnych umieszczonych na stronie KG PSP, odbyło się szkolenie dotyczące jak postępować podczas działań związanych z Koronawirusem,

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

 

 

* 07.04.2020 *

Akcja "Zostań w domu"

Od dnia 27 marca druhowie z OSP Leszno, OSP Zaborów oraz OSP Czarnów z polecenia Urzędu Gminy Leszno prowadzą akcję informacyjną pt. „ Zostań w domu”, druhowie przemieszczają się po terenie gminy i rozpowszechniają komunikat z zaleceniami dla mieszkańców.

Link z działań 1

Link z działań 2

Link z działań 3

 

* 24.03.2020. *

SZANOWNI DRUHOWIE

Druhowie wracający z działań lub wyjazdów gospodarczych, proszeni są o ogłaszanie poniższego komunikatu w miejscach publicznych, gdzie znajdują się ludzie.

Szanowni Państwo!
W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa, prosimy o niegrupowanie się osób, aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych - rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów.
Dlatego prosimy o rozejście się i zachowywanie bezpiecznej odległości.
Liczymy na Waszą odpowiedzialność i rozsądek, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epedemii.
 

 

 

* 19.03.2020 *

Koronawirus (COVID-19)

Poniżej link do procedury z postępowania w stosunku do osoby podejrzanej o COVID - 19 lub potwierdzonym jej rozpoznaniem

Proszę o zapoznanie się wszystkie osoby zainteresowane w/w zwłaszcza druhów OSP

PROCEDURA

 

* 13.03.2020. *

ZALECENIA ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim zachęca do zapoznania się z informacjami z linku poniżej i w miarę możliwości do stosowania.

KOMUNIKAT

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

PISMO OD PREZESA ZGZOSP W SPRAWIE WYTYCZNYCH DLA OSP

 

* 11.03.2020 *

Koronawirus (COVID-19)

W związku z zagrożeniem związanym z Koronawirusem Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim odwołuje wszystkie szkolenia z udziałem osób z poza jednostki oraz ogranicza udział w spotkaniach organizowanych przez jednostki OSP.

Zaleca się ograniczenie w swoich jednostkach organizowania spotkań, zbiórek oraz  walnych zebrań do minimum i w zakresie niezbędnym do funkcjonowania jednostek. W przypadku w/w spotkań oraz podczas działań ratowniczo gaśniczych należy zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. W załączniku do zapoznania pismo Głównego Inspektora Sanitarnego przedstawiające jak postępować w przypadku kontaktu z osobami, które są zarażone Koronawirusem.

W przypadku zdarzeń izolowanych tzn. bez udziału pogotowia ratunkowego należy bezwzględnie zrobić rozpoznanie czy dana osoba nie jest zarażona Koronawirusem. Jeśli mamy potwierdzenie o możliwości wystąpienia zarażenia należy stosować ubrania typu Tychem wraz z izolacją dróg oddechowych. Po zakończeniu działań należy przeprowadzić dekontaminację ratowników oraz sprzętu.

 

* 27.02.2020. *

FUNDACJA "SOLIDARNI"

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim informuje, że działa Fundacja Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz Członkom ich Rodzin "Solidarni". Więcej informacji o fundacji znajduje się na stronie http://www.fundacjapsp.pl/#home

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną i działalnością fundacji.

 

* 04.02.2020 *

 

W dniu 30.01.2020 r. w KP PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim odbyło się szkolenie poruszające tematykę bezpieczeństwa działań podczas zdarzeń w budynkach z instalacją fotowoltaiczną.

czytaj więcej

 

* 20.01.2020. *

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch) 

 

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

czytaj dalej

 

* 10.01.2020 *

 

W dniu 07.01.2020 roku na wieczną służbę odszedł druh Bogdan Mostek, wieloletni członek i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek (13 stycznia) o godz. 10:00 w Kościele Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Lesznie.

 

 


AKTUALNOŚCI 2016

AKTUALNOŚCI 2015

 

AKTUALNOŚCI 2013

AKTUALNOŚCI 2014


AKTUALNOŚCI 2011

AKTUALNOŚCI 2012


AKTUALNOŚCI 2008

AKTUALNOŚCI 2009

AKTUALNOŚCI 2010


AKTUALNOŚCI 2005

AKTUALNOŚCI 2006

AKTUALNOŚCI 2007


© 2005-2020 "firestarmedia"
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color

   

>