STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

JRG BŁONIE

OSP W POWIECIE

FORUM DYSKUSYJNE

KIEROWNICTWO

TELEFONY DO KP

WYDZIAŁ OPERACYJNY

PSK ZACHÓD

REGULAMIN PSK

REJONY CHRONIONE

NUMER 112

SŁUŻBA PREWENCJI

ZAGROŻENIA POWIATU

KWATERMISTRZOSTWO

ZAMÓWIENIA PUBLICZ.

KADRY

REGULAMIN KP PSP

EMERYCI I INNI

HISTORIA KP PSP

MIEJSCOWOŚCI

STATYSTYKI

DOJAZD

LINKI

ELEKT. SKRZYNKA POD.

RODO

PETYCJE

AKTUALNOŚCI

* 18.05.2020. *

KONTROLE W KPN


W minionym tygodniu wydział operacyjno - techniczny razem z wydziałem kontro - rozpoznawczym oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Borzęcinie Dużym przeprowadził kontrole w KPN w celu weryfikacji dróg pożarowych oraz zaopatrzenia wodnego w celu poprawy bezpieczeństwa.

Link do fotorelacji z kontroli.

 

* 04.05.2020 *

POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA

W dniu 4 maja 2020 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży
Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. W obchodach uczestniczyły dwie zmiany służbowe,
funkcjonariusze systemu codziennego oraz pracownicy cywilni. Podczas
uroczystości nastąpiło odczytanie listów okolicznościowych Prezydenta RP,
Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  oraz Komendanta Głównego PSP z okazji strażackiego święta. Odczytano również wyciągi z postanowień o
przyznaniu wyższych stopni służbowych, w tut. Komendzie awansowało na wyższy stopień służbowy 12 funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimów sanitarnych, które wynikają z sytuacji epidemicznej w kraju.

 

 

* 04.05.2020. *

DZIEŃ FLAGI


W dniu 2 maja 2020 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży
Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim odbyła się uroczysta zmiana służby
z okazji Dnia Flagi.

Z zachowaniem reżimów sanitarnych podniesiono na maszt
Flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3

 

* 30.04.2020 *

 

* 08.04.2020. *

POROZUMIENIE KG PSP ZE ZWIĄZKIEM EMERYTÓW I RĘCISTÓW POŻARNICTWA RP

EMERYCI


 

KP PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim informuje, że w dniu 10 marca 2020r. pomiędzy Komendą Główną PSP a Kołem Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP zostało zawarte porozumienie dotyczące zasad współdziałania Zarządów wojewódzkich i kół Związku Emerytów Pożarnictwa RP z jednostkami organizacyjnymi PSP

TREŚĆ POROZUMIENIA

 

 

* 07.04.2020. *

Szkolenie w remizie osp leszno


W dniu 06.04.2020 r. w OSP Leszno na podstawie materiałów edukacyjnych umieszczonych na stronie KG PSP, odbyło się szkolenie dotyczące jak postępować podczas działań związanych z Koronawirusem,

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

 

 

* 07.04.2020 *

Akcja "Zostań w domu"

Od dnia 27 marca druhowie z OSP Leszno, OSP Zaborów oraz OSP Czarnów z polecenia Urzędu Gminy Leszno prowadzą akcję informacyjną pt. „ Zostań w domu”, druhowie przemieszczają się po terenie gminy i rozpowszechniają komunikat z zaleceniami dla mieszkańców.

Link z działań 1

Link z działań 2

Link z działań 3

 

* 24.03.2020. *

SZANOWNI DRUHOWIE

Druhowie wracający z działań lub wyjazdów gospodarczych, proszeni są o ogłaszanie poniższego komunikatu w miejscach publicznych, gdzie znajdują się ludzie.

Szanowni Państwo!
W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa, prosimy o niegrupowanie się osób, aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych - rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów.
Dlatego prosimy o rozejście się i zachowywanie bezpiecznej odległości.
Liczymy na Waszą odpowiedzialność i rozsądek, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epedemii.
 

 

 

* 19.03.2020 *

Koronawirus (COVID-19)

Poniżej link do procedury z postępowania w stosunku do osoby podejrzanej o COVID - 19 lub potwierdzonym jej rozpoznaniem

Proszę o zapoznanie się wszystkie osoby zainteresowane w/w zwłaszcza druhów OSP

PROCEDURA

 

* 13.03.2020. *

ZALECENIA ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim zachęca do zapoznania się z informacjami z linku poniżej i w miarę możliwości do stosowania.

KOMUNIKAT

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

PISMO OD PREZESA ZGZOSP W SPRAWIE WYTYCZNYCH DLA OSP

 

* 11.03.2020 *

Koronawirus (COVID-19)

W związku z zagrożeniem związanym z Koronawirusem Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim odwołuje wszystkie szkolenia z udziałem osób z poza jednostki oraz ogranicza udział w spotkaniach organizowanych przez jednostki OSP.

Zaleca się ograniczenie w swoich jednostkach organizowania spotkań, zbiórek oraz  walnych zebrań do minimum i w zakresie niezbędnym do funkcjonowania jednostek. W przypadku w/w spotkań oraz podczas działań ratowniczo gaśniczych należy zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. W załączniku do zapoznania pismo Głównego Inspektora Sanitarnego przedstawiające jak postępować w przypadku kontaktu z osobami, które są zarażone Koronawirusem.

W przypadku zdarzeń izolowanych tzn. bez udziału pogotowia ratunkowego należy bezwzględnie zrobić rozpoznanie czy dana osoba nie jest zarażona Koronawirusem. Jeśli mamy potwierdzenie o możliwości wystąpienia zarażenia należy stosować ubrania typu Tychem wraz z izolacją dróg oddechowych. Po zakończeniu działań należy przeprowadzić dekontaminację ratowników oraz sprzętu.

 

* 27.02.2020. *

FUNDACJA "SOLIDARNI"

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim informuje, że działa Fundacja Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz Członkom ich Rodzin "Solidarni". Więcej informacji o fundacji znajduje się na stronie http://www.fundacjapsp.pl/#home

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną i działalnością fundacji.

 

* 04.02.2020 *

 

W dniu 30.01.2020 r. w KP PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim odbyło się szkolenie poruszające tematykę bezpieczeństwa działań podczas zdarzeń w budynkach z instalacją fotowoltaiczną.

czytaj więcej

 

* 20.01.2020. *

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch) 

 

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

czytaj dalej

 

* 10.01.2020 *

 

W dniu 07.01.2020 roku na wieczną służbę odszedł druh Bogdan Mostek, wieloletni członek i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek (13 stycznia) o godz. 10:00 w Kościele Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Lesznie.

 

 


AKTUALNOŚCI 2016

AKTUALNOŚCI 2015

 

AKTUALNOŚCI 2013

AKTUALNOŚCI 2014


AKTUALNOŚCI 2011

AKTUALNOŚCI 2012


AKTUALNOŚCI 2008

AKTUALNOŚCI 2009

AKTUALNOŚCI 2010


AKTUALNOŚCI 2005

AKTUALNOŚCI 2006

AKTUALNOŚCI 2007


© 2005-2020 "firestarmedia"
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color

   

>