STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

JRG BŁONIE

OSP W POWIECIE

FORUM DYSKUSYJNE

KIEROWNICTWO

TELEFONY DO KP

WYDZIAŁ OPERACYJNY

PSK ZACHÓD

REGULAMIN PSK

REJONY CHRONIONE

NUMER 112

SŁUŻBA PREWENCJI

ZAGROŻENIA POWIATU

KWATERMISTRZOSTWO

ZAMÓWIENIA PUBLICZ.

KADRY

REGULAMIN KP PSP

EMERYCI I INNI

HISTORIA KP PSP

MIEJSCOWOŚCI

STATYSTYKI

DOJAZD

LINKI

ELEKT. SKRZYNKA POD.

KSIĘGA GOŚCI

PETYCJE

AKTUALNOŚCI

* 10.12.2019 *

 

W dniu 09.12.2019 roku na wieczną służbę odszedł płk. poż. Edward Gierski. Pogrzeb odbędzie się w sobotę (14 grudnia) o godz. 12:00 w Kościele Parafialnym św. Franciszka z Asyżu
w Izabelinie.
Płk. Edward Gierski w latach 1977-1990 pełnił służbę na stanowisku zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej w Warszawie. Był twórcą oddziałów ratownictwa techniczno-chemicznego i wodnego. Dowodził takimi akcjami jak: pożar mostu Łazienkowskiego 1975 r., pożar domu towarowego Smyk 1975 r., wybuch gazu w Rotundzie PKO w Warszawie 1979 r., katastrofa samolotu Ił-a 62M „Tadeusz Kościuszko” 1987 r.
Cześć Jego Pamięci!


 

 

* 04.12.2019. *

BEZPIECZNE LODOWISKA 2019/2020

Mając na uwadze podniesienie bezpieczeństwa aktywnego wypoczynku najmłodszych Komenda Powiatowa PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim z siedzibą w Błoniu,  włącza się w akcję budowy bezpiecznych lodowisk.

Aby skorzystać z naszej propozycji należy spełnić poniższe założenia:

1. Lodowisko może zostać wylane na terenach takich jak: boisko szkolne, plac osiedlowy, park itp.

2. Wsparcia w organizacji lodowiska udzielamy na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę władz samorządowych na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Prośbę wraz ze wszystkimi załącznikami należy złożyć w tut. Komendzie (ul. Lesznowska 20 A, 05-870 Błonie tel. 22 725 52 93).

3. Warunkiem wylania lodowiska są sprzyjające warunki atmosferyczne oraz właściwe przygotowanie terenu przez Zgłaszającego poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu lub inny sposób.

4. Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada Zgłaszający

 

 

 

* 04.12.2019 *

SEZON OGRZEWCZY

Komunikat Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim

do właścicieli i zarządców budynków

w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego2019/2020

Plik do pobrania

 

* 13.11.2019 *

SPOTKANIE OPŁATKOWE 

Szanowni druhowie!!!

dh Andrzej Wasilewski Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP serdecznie zaprasza Prezesów i Naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu warszawskiego zachodniego bądź ich przedstawicieli na spotkanie świąteczno-opłatkowe, które odbędzie się w restauracji „Pod Lwami” w dniu 13 grudnia 2019 roku o godzinie 18:00. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, Kierownictwo Komendy Powiatowej PSP oraz zaproszeni goście.

 

* 08.11.2019 *

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz Kapelan Mazowieckich Strażaków zapraszają strażaków OSP i PSP na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Strażaków, ich rodzin oraz służb współpracujących z PSP.

Uroczystość odbędzie się w dniu 13 listopada 2019r. o godzinie 18:00 w Bazylice Katedralnej Świętego Floriana w Warszawie.

 

* 30.09.2019 *

TERMINARZ szkolenia PODSTAWOWEGO OSP

 

* 27.09.2019 *

LIST PREZESA RADY MINISTRÓW DO STRAŻAKÓW

* 26.09.2019 *

LIST SEKRETARZA STANU JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH

 

* 09.09.2019 *

Zmarł członek  OSP W OŻAROWIE MAZOWIECKIM

Z przykrością zawiadamiamy, że na wieczną służbę odszedł członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim druh Włodzimierz Pilarski.

Włodek pracował wiele lat w Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie kończąc swą karierę przejściem na emeryturę. Z jednostką OSP Ożarów Mazowiecki związany od najmłodszych lat, uczestniczył w setkach akcji ratowniczo – gaśniczych a także w dziesiątkach zawodów sportowo pożarniczych od szczebla gminnego do krajowego. Zaangażowany w służbę i gotowy nieść pomoc o każdej porze.

Msza Święta Pogrzebowa odbędzie się 11 Września (Środa) 2019r o godzinie 13.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim.

 

 

* 22.08.2019 *

LIST SEKRETARZA STANU JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH

 

 

 

 

Słowo wstępne - pobierz

Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne "Dofinansowanie jednostek OSP" w 2019 roku - pobierz

Wniosek - pobierz

Przykładowy wniosek - pobierz

 

 

Słowo wstępne, tryb i zasady udzielania dotacji oraz wzór wniosku dostępny również na stronie KG PSP

LINK DO STRONY

 

* 14.08.2019 *

SERWIS KĄPIELISKOWY  

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim informuje, że funkcjonuje serwis kąpieliskowy w którym można znaleźć takie informacje jak: gdzie znajdują się bezpieczne kąpieliska, komunikaty, podstawy prawne oraz raporty z funkcjonowania kąpielisk.

Link do strony https://sk.gis.gov.pl/

 

* 09.08.2019 *

Zmarł WIELOLETNI PRACOWNIK STRAŻAK PSP

Z głębokim żalem zawiadamiamy,

że odszedł na wieczną służbę ogniomistrz Zbigniew Bujnik, pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim oraz Komendy Miejskiej

Państwowej Straży Pożarnej

Miasta Stołecznego Warszawy

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona
w poniedziałek, 12 sierpnia 2019 roku o godz. 1430

w kościele w Borzęcinie Dużym.

 

 

* 31.07.2019 *

ĆWICZENIA NA AKWENACH WODNYCH  

W ubiegłym tygodniu w ramach doskonalenia zawodowego strażacy z JRG Błonie ćwiczyli techniki ratownicze podczas działań na akwenach wodnych.

czytaj więcej...

* 18.07.2019 *

WYKORZYSTANIE SKOKOCHRONÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH

Komenda Powiatowa PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim zachęca do zapoznania się z filmem instruktarzowym odnośnie bezpiecznego użytkowania skokochronów

 

 Link do materiału video

 

 

* 17.07.2019 *

NOWI DRUHOWIE W SZEREGACH OSP  

W dniach 30.05.2019 -13.07.2019 odbyło się Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu warszawskiego zachodniego. Szkolenie zakończyło się egzaminem w dniu 13.07.2019 roku. W szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych przybyło 31 nowych druhów, którzy mogą brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Egzamin nadzorował z ramienia Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Kazimierz Czerniecki. 

kilka zdjęć

 

* 17.07.2019 *

BEZPIECZNE WAKACJE

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim przypomina o akcji "Bezpieczne wakacje 2019"

Informujemy, że komendant główny PSP, komendant główny Policji oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych podpisali "Protokół uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami"

poniżej link do informacji na temat bezpiecznych wakacji

http://www.straz.pl/badz-bezpieczny/bezpieczny-wypoczynek-nad-woda

 

 

* 11.07.2019 *

LIST SEKRETARZA STANU MSWIA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W SPRAWIE DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ OSP.

* 12.06.2019 *

Zmarł członek  OSP W ŚWIĘCICACH

Z głębokim żalem zawiadamiamy,

że zmarł dh Zbigniew Wasila, członek OSP Święcice oraz pracownik Komendy Miejskiej

Państwowej Straży Pożarnej

Miasta Stołecznego Warszawy

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona
w środę, 12 czerwca 2019 roku o godz. 1200

w kościele w Płochocinie.

Delegacje sztandarów z OSP proszone są o kontakt
z dh Markiem Bińskowskim pod nr tel. 503-055-645

 

* 02.05.2019. *

uroczyste wciągnięcie flagi  

W dniu 2.05.2019 przed budynkiem KP PSP w Błoniu została uroczyście wciągnięta flaga na maszt  czytaj więcej....

 

* 30.04.2019. *

ŻYCZENIA

Życzenia Komendanta Głównego PSP z okazji Dnia Strażaka
Życzenia Prezydenta RP z okazji Dnia Strażaka
Życzenia Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Dnia Strażaka

 

*16.04.2019 *

AKCJA KRWIODAWSTWA

Komenda Powiatowa PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim zaprasza do udziału i wsparcia czwartej edycji Pikniku Krwiodawstwa "Dar serca", który odbędzie się 25 maja 2019r. w Ożarowie Mazowieckim.

 

W linku poniżej szczegóły akcji

SZCZEGÓŁY AKCJI

 

* 11.03.2019. *

INSPEKCJE OSP 2019

Tut. Komenda informuje, że od dnia 2 kwietnia 2019 roku odbywać się będą wiosenne inspekcje gotowości operacyjnej OSP.
Na inspekcje prosimy przygotować dokumentację operacyjną, badania okresowe członków OSP, aktualne karty wyszkolenia, spis wyposażenia samochodu z podziałem na skrytki i aktualne ubezpieczenia. Proszę również przygotować dane sygnalizatorów bezruchu zgodnie z przesłana tabelą.

 

 TERMINARZ W FORMACIE PDF

 

 

 08.03.2019 *

STOP POŻAROM TRAW!!!

Komenda Powiatowa PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim apeluje o NIE WYPALANIE TRAW. Już w tym roku na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego doszło do 25 pożarów traw. Pamiętajmy, że podczas takiego pożaru wystarczy nagła zmiana kierunku wiatru aby taki pożar stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.
Co roku na terenie Kraju w pożarach ginie kilka osób a kilkadziesiąt zostaje rannych w tym strażacy. Niejednokrotnie podczas wypalania traw ludzie tracą cały swój dobytek, domy i zabudowania. Należy również pamiętać, że pożary powstałe na wskutek wypalania traw są niebezpieczne dla zwierząt, ogień niszczy ich miejsca bytowe i lęgowe.

 

 

* 02.01.2019. *

IBEZPIECZNE LODOWISKA 2019

Mając na uwadze podniesienie bezpieczeństwa aktywnego wypoczynku najmłodszych Komenda Powiatowa PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim z siedzibą w Błoniu,  włącza się w akcję budowy bezpiecznych lodowisk.

Aby skorzystać z naszej propozycji należy spełnić poniższe założenia:

1. Lodowisko może zostać wylane na terenach takich jak: boisko szkolne, plac osiedlowy, park itp.

2. Wsparcia w organizacji lodowiska udzielamy na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę władz samorządowych na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Prośbę wraz ze wszystkimi załącznikami należy złożyć w tut. Komendzie (ul. Lesznowska 20 A, 05-870 Błonie tel. 22 725 52 93).

3. Warunkiem wylania lodowiska są sprzyjające warunki atmosferyczne oraz właściwe przygotowanie terenu przez Zgłaszającego poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu lub inny sposób.

4. Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada Zgłaszający

 

 

 

 


AKTUALNOŚCI 2016

AKTUALNOŚCI 2015

 

AKTUALNOŚCI 2013

AKTUALNOŚCI 2014


AKTUALNOŚCI 2011

AKTUALNOŚCI 2012


AKTUALNOŚCI 2008

AKTUALNOŚCI 2009

AKTUALNOŚCI 2010


AKTUALNOŚCI 2005

AKTUALNOŚCI 2006

AKTUALNOŚCI 2007


od 4 stycznia 2008 roku jesteś  gościem aktualności

© 2005-2015 "firestarmedia"
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color

   

>