AKTUALNOŚCI

STARE GNATOWICE - MISTRZEM "SLP-2009"

STRAŻACKA LIGA PIŁKARSKA „SLP-2009”

I MIEJSCE - OSP STARE GNATOWICE (gmina Kampinos)

Zakończyły się rozgrywki I Powiatowych Zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych w piłkę nożną – „SLP-2009”.
Do zawodów, które rozpoczęły się 18 kwietnia 2009 roku przystąpiło 20 drużyn OSP (na 23 istniejące)
oraz reprezentacja Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu.
Były to pierwsze tego typu zawody na terenie powiatu warszawskiego zachodniego, jednak okazały się strzałem
w przysłowiową dziesiątkę. Zainteresowanie rozgrywkami było duże, a wspólna rywalizacja pozwoliła poznać się zawodnikom
– członkom OSP z najdalej położonych miejscowości powiatu. Na mecze przyjeżdżali nie tylko strażacy.
Na trybunach gościnnej „Norweskiej Strefy Rekreacji” w Borzęcinie Dużym, gdzie rozegrano większość spotkań
można było spotkać żony, narzeczone i dzieci zawodników oraz wielu sympatyków ruchu strażackiego.

II MIEJSCE - OSP DZIEKANÓW POLSKI (gmina Łomianki)

Rozgrywki rozpoczęły się fazą grupową. Z trzech rozlosowanych wcześniej grup do końca czerwca wyłoniono ćwierćfinalistów.
Po przerwie wakacyjnej rozegrano kolejne mecze, zaś mecz finałowy zaplanowano na 24 października 2009 roku.
O godz. 10.00 rozpoczął się więc mecz o III miejsce pomiędzy strażakami z OSP Wiejca (gmina Kampinos)
i OSP Bieniewice (gmina Błonie). Walka była wyrównana i na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 1:1.
Po przerwie zawodnicy z OSP Bieniewice mówiąc językiem piłkarskim „bardziej przycisnęli” i ostatecznie
mecz zakończył się ich zwycięstwem 4:1.

III MIEJSCE - OSP BIENIEWICE (gmina Błonie)

Finał zapowiadał się również bardzo ciekawie. W fazie grupowej strażacy z Dziekanowa Polskiego (gmina Łomianki)
wygrali bowiem ze strażakami z Gnatowic 3:2. Wszyscy byli więc ciekawi jaki przebieg będzie miał mecz finałowy.
W początkowej fazie meczu przeważali zawodnicy z Dziekanowa Polskiego, strzelili również dwie bramki.
Jednak grając tylko w siedmiu (zgodnie z regulaminem), bez zmian zawodników kondycyjnie nie wytrzymali
tempa narzuconego w końcówce meczu przez przeciwnika. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2
i drużyna z OSP Stare Gnatowice zdobyła I miejsce. Najlepszym strzelcem turnieju został
dh Michał Grądzik z OSP Dziekanów Polski, zdobywając w turnieju 22 bramki.

dh Michał Grądzik z OSP Dziekanów Polski - najlepszy strzelec "SLP-2009" - 22 bramki

Na mecze finałowe przybyli: Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Jan Żychliński,
Członek Zarządu Powiatu - Andrzej Wołczyński, Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Błonie - Marek Książek,
Komendant Powiatowy PSP - bryg. Tadeusz Wypychowski, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP - bryg. Jacek Jodłowski,
Kierownik Norweskiej Strefy Rekreacji - Marcin Palczak oraz Dyrektor Firmy „Interwent” - Dariusz Stachlewski.

Były puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez Firmę Interwent, Mazowiecki Urząd Wojewódzki,
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Urząd Miasta i Gminy Błonie.

Głos zabierał m. in. Starosta Powiatu - Jan Żychliński

Głównym organizatorem Strażackiej Ligi Piłkarskiej „SLP-2009” była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w powiecie warszawskim zachodnim z siedzibą w Błoniu, a o sprawność przebiegu całości zawodów zadbał
Wydział Operacyjny KP PSP. Już dziś wiadomo, że druga edycja turnieju odbędzie się w przyszłym roku.