STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

JRG BŁONIE

OSP W POWIECIE

FORUM DYSKUSYJNE

KIEROWNICTWO

TELEFONY DO KP

WYDZIAŁ OPERACYJNY

PSK ZACHÓD

REGULAMIN PSK

REJONY CHRONIONE

NUMER 112

SŁUŻBA PREWENCJI

ZAGROŻENIA POWIATU

KWATERMISTRZOSTWO

ZAMÓWIENIA PUBLICZ.

KADRY

REGULAMIN KP PSP

EMERYCI I INNI

HISTORIA KP PSP

MIEJSCOWOŚCI

STATYSTYKI

DOJAZD

LINKI

ELEKT. SKRZYNKA POD.

KSIĘGA GOŚCI

AKTUALNOŚCI

Przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach - 24 lutego 2016 r.

 


W połowie stycznia br. Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach pozyskała nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. 24 lutego o godz. 14. na placu przed strażnicą OSP przy ul. Wiejskiej 12a odbyło się uroczyste przekazanie samochodu dla OSP Łomianki.

Dowódcą uroczystości był druh Arkadiusz Kulka, na co dzień opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Grodzisku Mazowieckim, który spotkanie rozpoczął od złożenia meldunku o gotowości druhowi Andrzejowi Wasilewskiemu, Prezesowi Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.Z głośników wybrzmiał „Marsz Generalski”; poczet flagowy wciągnął na maszt flagę państwową.

Po hymnie Prezes OSP w Łomiankach, dh Bogdan Łach powitał zebranych gości i mieszkańców. Obecni byli m.in.: st. bryg. Janusz Szylar, zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim st. bryg. Mirosław Jasztal oraz Burmistrz Łomianek - Tomasz Dąbrowski, Zastępca Burmistrza - Piotr Rusiecki, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego – Jan Żychliński, Przewodniczący Rady Miejskiej - Tadeusz Krystecki, a także  oraz radni powiatowi i miejscy.

„Niech te kluczyki do nowego, pożarniczego samochodu dla naszej „czerwonej kawalerii”, dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach, będą wyrazem naszego podziwu dla Was – stojących na straży naszego prometejskiego ognia, który płonie tylko w naszych sercach i umysłach” – powiedział do zgromadzonych Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski.

Komendant Powiatowy PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim st. bryg. Mirosław Jasztal życzył druhom i druhnom bezpiecznej służby oraz by nowy pojazd pomagał im w odpowiedzialnej pracy, był rzadko wykorzystywany w akcjach ratunkowo-gaśniczych, a częściej w celach szkoleniowych i reprezentacyjnych.Nowy pojazd Scania GCBA 5/32 poświęcony został przez proboszcza parafii św. Małgorzaty w Łomiankach, księdza prałata Kazimierza Gersa.

Samochód dla OSP Łomianki kosztował ok. 904.000 zł. Wóz został zakupiony ze środków gminy (554.000 zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (200.000 zł) oraz Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (150.000 zł). Ponadto OSP Łomianki przeznaczyła ok. 30.000 zł na zakup wyposażenia samochodu.

Uroczystość zakończyły: defilada Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach oraz pocztów sztandarowych z OSP w Dziekanowie Polskim, OSP w Izabelinie, OSP w Laskach, OSP w Lesznie, OSP w Starych Babicach oraz wspólne zdjęcie z mieszkańcami.

Chętni mieli także możliwość obejrzenia nowego samochodu i zapoznania się ze sprzętem, które jest na wyposażeniu OSP w Łomiankach.
JZ, fot. AO - Gmina Łomianki

 

 

Zobacz zdjęciaAKTUALNOŚCI 2013

AKTUALNOŚCI 2014


AKTUALNOŚCI 2011

AKTUALNOŚCI 2012AKTUALNOŚCI 2008

AKTUALNOŚCI 2009

AKTUALNOŚCI 2010


AKTUALNOŚCI 2005

AKTUALNOŚCI 2006

AKTUALNOŚCI 2007


od 4 stycznia 2008 roku jesteś  gościem aktualności

*** ZAWSZE GOTOWI RUSZYĆ NA POMOC ***

© 2005-2015 "firestarmedia"
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color